Vendellek*PL - english version

O nas

              Od zawsze byliśmy kociarzami i lubiliśmy oglądać programy o kotach. Przypadkiem natrafiliśmy na program pt. „Wszystko o kotach” na Animal Planet, który to przekazał nam niezbędne informacje na temat wielu ras kotów. Dzięki temu programowi podjęliśmy decyzję o zakupie kota norweskiego leśnego. Przejrzeliśmy kilkadziesiąt stron internetowych hodowli w poszukiwaniu tego jedynego. Po miesiącu poszukiwań natrafiliśmy na podwarszawską hodowlę, w której akurat urodziły się kocięta. Przeglądając zdjęcia kociaków od razu stwierdziliśmy, że niebieski z białym kocurek musi być nasz. Przez prawie cztery miesiące oglądaliśmy jak chłopak się rozwija. W końcu nadszedł ten dzień i pod koniec listopada 2010 r. zamieszkał z nami Vendel Ice Moon*PL . Po pewnym czasie stwierdziliśmy jednak, że chłopakowi się nudzi więc podjęliśmy decyzję o ponownym dokoceniu. Do Vendela dołączyła jego siostra Vega Ice Moon*PL.

              Po pewnym czasie podjęliśmy decyzję o założeniu małej domowej hodowli. Na naszą decyzję ogromny wpływ miało dokładne poznanie rasy. Koty norweskie leśne są kotami o przecudnym charakterze oraz bardzo inteligentne. Dlatego też pod koniec lipca 2012 r. przybyła do nas kotka prosto z Włoch IT*Nine Worlds’ Taylor. Szybko odnalazła się w nowym miejscu i zaprzyjaźniła sięz naszymi kastratami.

              Przed zakupem kota nie interesowały nas wystawy. Na pierwszą poszliśmy dwa tygodnie przed przybyciem Vendela. Spodobała nam się forma w jakiej przebiegają wystawy więc postanowiliśmy się przekonać jak to wygląda z drugiej strony. Na początku grudnia 2010 r. pojechaliśmy na swoją pierwszą wystawę. Na początku ciężko było nam się odnaleźć na takiej imprezie. Z minuty na minutę pogłębialiśmy swoją wiedzę na temat kocich wystaw. Pod wpływem pierwszych osiągnięć Vendela zaczęliśmy jeździć na wystawy. I w ten sposób wystawy kotów stały się naszą pasją. Dzięki nim zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, do których zapewne by się nie pojechało gdyby nie wystawy kotów.

              Opiekę weterynaryjną nad naszymi kotami sprawuja lekarze z przychodni "Pies czyli Kot" oraz przychodni "Cztery Łapy"

 

Vendellek*PL

Vendellek*PL

 


Kontakt:

  Karolina Laskowska

  tel. 695-398-300

  e-mail: nfo@vendellek.pl

Copyright 2012 © Vendellek*PL.                                           Projekt i wykonanie: Vendellek*PL i Meri